Natīvā jeb dabiskā mikroskopija

Qprakse

Created with Sketch.

Jaunums Quartus ārstu praksē – natīvā jeb dabiskā mikroskopija, kad uztriepes analīzi ārsts veic pacientes klātbūtnē un uzreiz arī nosaka diagnozi un ārstēšanu.

Šī metode pasaulē ir ļoti populāra, taču Latvijā tas ir jaunums un, ņemot vērā, ka ar šīs metodes palīdzību maksts izdalījumu diagnozes iespējams noteikt daudz precīzāk, ļoti ceram, ka daudzas sievietes varēs rast risinājumu savām problēmām.

Kādas saslimšanas ar šo metodi var noteikt?
Visas, kas sasitītas ar maksts mikrofloras jeb maksts ekoloģijas izmaiņām: bakteriālo vaginozi, sēnīšu infekcijas, trihomonas u.c.

Kādas tad ir šīs izmeklēšanas metodes priekšrocības:
– Analīze tiek veikta uz vietas, kas, iespējams, aizņem mazliet ilgāku laiku, taču arī diagnoze tiek uzstādīta uzreiz un nekavējoties, nevis pēc vairākām dienām, var nozīmēt ārstēšanu.
– Diagnoze ir precīzāka, nekā tad, ja iegūtais materiāls tiktu sūtīts uz laboratoriju, vispār tiek uzskatīts, ka tāda izplatīta maksts saslimšana kā trihomonas, visprecīzāk nosakāma tieši ar natīvās mikroskopijas palīdzību.
– Tāpēc, ka diagnoze ir precīzāka, iespējams nozīmēt efektīvāku ārstēšanu – sievietei nav jādzer vairāki vajadzīgu un nevajadzīgu  antibiotiku kursi, lai tiktu pie rezultāta.
– Diagnozi var noteikt krietni savlaicīgāk, nekā ar ierastajām metodēm. Gandrīz varētu teikt, ka – pat pirms reālā saslimšana ir sākusies. Ja, piemēram, slimojot ar kādu citu slimību sievietei nākas lietot antibiotikas, kas kā zināms, bieži ir maksts sēnīšu infekcijas uzliesmojuma izraisītājas, un arī agrāk viņai ir novērota tendence uz šīm slimībām, tad viņa jau var doties pie ārsta uz izmeklējumiem, jo ar mikroskopa palīdzību maksts mikrofloras izmaiņas būs konstatējamas pirms vēl sieviete sajutīs kādus ārējus simptomus.

Kam šī izmeklējuma metode ir īpaši ieteicama?
Pirmkārt jau sievietēm, kurām ir sūdzības par izdalījumiem, taču nav īstas skaidrības par to cēloņiem, līdz ar to arī ārstēšanu.
Sievietēm īpašos dzīves brīžos, piemēram, grūtniecības laikā, kad īpaši svarīgi diagnozi noteikt precīzi, lai nevajadzētu lietot neatbilstošus medikamentus.
Visām sievietēm, kas sevi mīl un ciena. Kā atzina dr. Oksana Babula – tā esot lielākā atšķirība starp Latvijas un ASV sievietēm…

Jautājums – kāpēc tad visi Latvijas ginekologi nestrādā ar šo metodi, ja tā ir tik efektīva un, kā zināms, pasaulē ļoti populāra?
Atbilde ir vienkārša – mums līdz šim nebija tādu speciālistu. Tagad Quartus ārstu prakse šo izmeklēšanas metodi piedāvā, jo pie mums darbu uzsākusi Oksana Babula, doktorante, ārste ar 5 gadu zinātniskā un praktiskā darba pieredzi ASV, kuras pētnieciskais darbs bijis saistīts ar maksts mikrofloru un imunoģenētiku.

Kā pieteikties uz šo izmeklējumu?
Zvaniet uz ārstu praksi, tel. 67271205, 28343065 vai rakstiet: info@qprakse.lv un piesakieties uz vizīti pie Dr. Oksanas Babulas.

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter