Par vides pieejamību

Qprakse

Created with Sketch.

“Kārtība, kādā ārstu prakse QUARTUS nodrošina vides pieejamību personām ar funkcionāliem traucējumiem.”

1. Ārstu prakse QUARTUS nodrošina ambulatorus veselības aprūpes pakalpojumus, galvenokārt sieviešu slimību un grūtniecības aprūpes jomā.

2. Kopš 2007.gada ārstu prakse īrē telpas Rīgā, Tallinas ielā 59. Prakse atrodas daudzstāvu nama 2.stāvā. Ēka celta 1905.gadā un tās projektā nav paredzēts lifts. Arī kāpņu telpas konstrukcija to pašlaik neļauj pārveidot atbilstoši speciālām vides pieejamības prasībām un līdz ar to nedod iespēju personām ar funkcionāliem traucējumiem patstāvīgi iekļūt ārstu prakses telpās. Taču to var izdarīt ar mūsu medicīnas personāla vai pavadoņa palīdzību.

3. Lai nodrošinātu ārstu praksē QUARTUS strādājošo ārstu pieejamību personām ar funkcionāliem traucējumiem, pacientam veicot telefonisku vai elektronisku pierakstu pie ārsta nepieciešams informēt administratori par savu īpašo stāvokli, jo mums ir iespēja nodrošināt iekļūšanu ārstu prakses telpās ar atbalsta personu palīdzību. Tālr.: 67271205, 28343065. Epasts: info@qprakse.lv.

4. Saziņa ar personām, kurām ir dzirdes traucējumi, tiek nodrošināta, izmantojot vizuālo informāciju vai saraksti, vai pieaicinot biedrības “Latvijas Nedzirdīgo savienība” īpaši apmācītās atbalsta personas. Personām ar redzes traucējumiem ir tiesības uzturēties klīnikas telpās īpaši apmācīta suņa-pavadoņa klātbūtnē; nepieciešamības gadījumā ārstu prakses Quartus darbinieki papildus nodrošina personas pavadīšanu;

5. Ja persona, kas vēlas saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, vēlas saglabāt iespēju patstāvīgi nokļūt pie ārsta, neiesaistot citas papildus personas, tad informējam, ka mūsu praksē strādājošie ārsti ir pieejami arī citās veselības aprūpes iestādēs Rīgā, kur vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem patstāvīgi ir tehniski atrisināta:

a. Dr.Daiga Baranovska – medicīnas sabiedrība „ARS”, Skolas iela 5, Rīga

b. Dr.Irina Jermakova – RAKUS Konsultatīvā poliklīnika, Hipokrāta 2, Rīga

c. Dr.Oksana Babula – Klīnika EGV, Lāčplēša iela 38, Rīga

d. Dr.Sigita Bukolovska – Klīnika „Alma”, Kr. Valdemāra iela 20-4, Rīga

7. Ja persona ar funkcionāliem traucējumiem ir grūtniece un vēlas saņemt grūtniecības aprūpes pakalpojumu, ko sniedz ārsts, kas ir līgumattiecībās ar NVD, tad esam vienojušies, ka atbilstoši vislabākajiem veselības aprūpes standartiem un atsaucoties uz informāciju, ko persona ir saņēmusi ārstu praksē QUARTUS, šādu pakalpojumu var saņemt ārstu praksē „AUXILIA PRIMA” Ventspils ielā 17, Rīgā.

 

Atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 20.janvāra noteikumiem Nr.60 “Noteikumi par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām”:

  • ir nodrošināta patstāvīga iekļūšana ārstniecības iestādē ar pavadoni vai medicīnas personāla palīdzību;
  • ir nodrošināta patstāvīga pārvietošanās iespēja ārstniecības iestādē stāva ietvaros;
  • personām ar redzes vai dzirdes traucējumiem ir nodrošināta iespēja saņemt skaņas vai vizuālo informāciju;
  • labierīcības telpu var apmeklēt ar pavadoņa vai med.personāla palīdzību.
RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter