Starp mums meitenēm runājot
Gatavojoties uzrunāt „Ievas” lasītājas ilgi meklēju pareizos vārdus. Vispirms man likās svarīgi atgādināt, ka vēzis nav bubulis, ar ko biedēt – šoreiz nevis mazus bērnus, bet gan pieaugušas sievietes, ģimenes mātes, biroju darbinieces, uzņēmumu vadītājas vai viedas vecmāmiņas. Ja ļoti knapinoties, valsts tomēr mums piedāvā kaut vai reizi 2-3 gados veikt kādu pārbaudi bez maksas, to vajag izmantot. Taču gribu cerēt, kā sievietes, kas lasa žurnālus un orientējas virtuālā tīkla biezokņos ir gan gudras, gan skaistas, gan atbildīgas, lai mīlētu sevi, savus mīļos un zinātu, kas viņām jādara.
Tad gribējās pieminēt, ka diezgan daudzas lietas mūsu sieviešu lauciņā var atrisināt pavisam elementāri. Pietiek ar 3 lietām – ēst pareizos ēdienus (lasi – dzert kefīru un jogurtu un neaizrauties ar saldumiem un baltmaizi), mazgāties ar pareizajām ziepēm (lasi – tīru avota ūdeni vai īpašajām intīmajām ziepēm) un valkāt pareizo apakšveļu (lasi – nelietot nekādus ikdienas ieliktnīšus). Nu labi, paliek vēl ceturtā – mīlēties ar pareizajiem vīriešiem, bet tas jau tālu no dzīves prozas.
Bet beigu beigās paliku pie meitenēm. Viņas ir tik brīnišķīgas un jaukas. Mums likās, ka jautājumi, kas svarīgi jaunajām sievietēm, skolās ir palikuši novārtā. Protams, visi iespējamie informācijas avoti ir pārpildīti ar padomiem, kā savaldzināt pareizo vīrieti, kādi skūpsti viņam vislabāk patiks un kuras zeķes ir visseksīgākās.Galu galā, arī par kontracepciju un mēnešreizēm var atrast pilnu info. Bet ir viens BET. Arī tām visu jau it kā zinošajām meitenēm vajag parunāties – nu ja ne par zeķēm, tad par to, kāpēc pirms mēnešreizēm sāp krūtis, jo ir taču bail, vai tik tas nav vēzis. Un vai tiešām tā var būt, kā rāda TV, ka līdz pat dzemdībām sieviete nezina, ka ir stāvoklī. Vai, kāpēc viena krūts ir lielāka kā otra. Un galu galā – kas tad ir drošs sekss? Vai tad, kad zinu, kā sauc manu partneri? Vai tad, kad ir aizslēgtas kopmītnes istabiņas durvis? Vai tad, kad nakts skapīša atvilktnē droši glabājas prezervatīvs?Jautājumu daudz un tie jau vēl nav visi. Mamma varbūt arī zina, bet viņai bail prasīt. Draudzenes lielāko ties tieši tikpat gudras kā pati. Bet pie ārsta iet negribu, jo ļoti, ļoti bail.
Jūs gribiet zināt, kas notika tālāk? Nu ja Muhameds neiet pie kalna, tad kalns iet pie Muhameda. Un mēs ejam pie meitenēm. Viņas tiešām ir jaukas un brīnišķīgas. Arī zinošas un zināt gribošas. Un viņām ir radusies reāla iespēja savu jautājumu paprasīt īstam ārstam, tikai bez bailēm un izģērbšanās. Jo tas jau uzreiz nemaz arī nav vajadzīgs. Forši tie ginekologi, ne.
Vai tavā klasē mēs jau bijām? Un tavas meitas klasē?
autors: Dr. D.Baranovska.