Atrast savējo

Qprakse

Created with Sketch.

Atrast savējo

Savas karjeras pirmsākumos kādā saulainā pavasara sestdienas pēcpusdienā gāju mājās no darba kopā ar kolēģi, kas par mani ir kādus 15 gadus pieredzējušāka. Rīgas centra ielas un parki bija pilni smaidošiem cilvēkiem, ģimenes ar bērniem. Un mani pozitīvi nošokēja kāds fakts – manu kolēģi nemitīgi sveicināja garāmgājējas, mēs piestājām, lai parunātos ar jaunajām māmiņām un uzsmaidītu mazuļiem, un viņa pati vienkārši staroja. Toreiz nodomāju, ka tā ir katra ārsta vispatiesākā misija – strādāt, lai cilvēki būtu laimīgi un ar smaidu sveicinātu, satiekoties arī ārpus slimnīcas gaiteņiem.

Satikt savu ginekologu – tas katrai sievietei nenoliedzami ir būtiski. Jo ginekologs ir ārsts, kam sieviete uztic gan savas dzīves skaistākos mirkļus, gan noslēpumus. Protams, pikantas sarunas ar draudzenēm tiek risinātas kafejnīcās vai frizētavu smaržu burzmā, bet ārsts ir kas pavisam savādāks. Jo ārstam, lai palīdzētu, cik labi vien iespējams, ir jāzina viss. Patiešām viss. Nepasacītais vai noklusētais dažreiz ir pat ar dzīvības cenu. Taču dvēseli un savus visdziļāk paslēptos noslēpumus nevar atklāt kuram katram garāmgājējam. Tāpat kā vislielākajā priekā un laimē vispirms gribas dalīties ar tuvākajiem. Tiem, kam mēs uzticamies, ne mirkli nešauboties. Un ideālajā situācijā tādam būtu jābūt arī Tavam ginekologam.

Un sievietes meklē. Dažas apzinīgāk, dažas nevērīgāk. Dažas vaicā draudzenēm, citas darba kolēģēm, dažas pie ārsta ved mammas, citas meitas un māsas. Kādai izdodas uztrāpīt dvēseles radinieku jau ar pirmo reizi, citai meklējumos paiet gadi. Bet satikt līdzīgi domājošo ir patiess prieks jebkuram. Kaut pacienta labsajūta ir vissvarīgākā, arī ārsts strādā daudz priecīgāk, ja jūt sapratni. Nevis labāk vai sliktāk – tās nevar būt izvēles kategorijas, bet tieši priecīgāk.

Tās, kurām ir izdevies atrast, cerams, piekritīs. Pie sava ārsta iet nemaz nav tādas zobu sāpes. Gadiem ejot sarunas apaug arī ar pavisam nemedicīniskām lietām – bērniem, darbiem, ģimenes dzīvi. Bet tas vienalga pieder pie lietas, ja tavs ārsts ir tavs dvēseles radinieks. Pavisam nesen kādā sarunā ar kolēģēm izsecinājām – pareizākais skaidrojums terminam „ginekologs” ir nevis tikai sieviešu slimību, bet gan jebkādu sieviešu problēmu speciālists.

Ir pagājuši nu jau daudzi gadi kopš tās saulainas sestdienas. Arī mani tagad sveicina daudzas smaidošas sievietes – uz ielas, tirdziņā, teātrī. Manas draudzenes ir manas pacientes. Manas pacientes ir kļuvušas manas draudzenes. Un viena liela daļa mēs patiesi esam dvēseles radinieces, ar ko dalīties gan priekos, gan bēdās, gan kopā iet cīņā ar veselības nedienām.

 

autors: Dr. D.Baranovska.

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter