3 lietas zāļu skapītī

Qprakse

Created with Sketch.

3 lietas zāļu skapītī

Vasara aiz loga jau pilnbriedā – jasmīni zied, rozes pumpuros, pamazām ļaužu prātus pārņem tuvojošās saulgriežu nakts mītiskums. Mums šis laiks nozīmē darba pilnas rokas. Katru dienu stāstam, ko drīkst un nedrīkst, ko vajag un ko nē. Tāpēc stāsts par to, ko ielikt savā zāļu skapītī ginekologaprāt.

Kefīrs, paniņas, jogurti un citi skābpiena produkti – sieviešu labākais draugs. To vajadzētu atcerēties katru mīļu brīdi. Man pārtikas ķēdīti, kā labās baktērijas no kefīra glāzes nonāk makstī, noteikti neizdosies izstāstīt tik vienkārši un saprotami kā manam skolotājam, ļoti cienījamajam profesoram A.Daņilānam, taču svarīgākais ir zināt, ka arī apēstas, pienskābās baktērijas izdara savu labo darbu visur, kur nepieciešams, arī intīmajā zonā. Īpaši būtiski piedomāt pie skābpiena produktu lietošanas ir tajos dzīves brīžos, kad organisms prasa īpašu lološanu – slimošana, grūtniecība un pēcdzemdību periods, nopietnumedikamentu (antibakteriālu līdzekļu, hormonu preparātu, ķīmijterapijas u.c.) lietošana, paaugstināts stress, ceļošana. Ja tas ir tikai ieraduma jautājums, tad mainīties pozitīvā virzienā nav tik grūti, ja vien ir zināšana un vēlēšanās. Ja nu iemesli, kāpēc piena produktus nevarat lietot, ir nopietnāki, pastāv iespēja izlīdzēties ar farmācijas industrijas piedāvātajiem produktiem.

Ikdienas ieliktnīšiem NĒ. Tā ir ne tikai mana kā ārsta, bet arī daudzu manu pacienšu pārliecība. Kaut arī pilnīga pretruna TV ekrānos un glancētajos žurnālos redzamajām krāsainajām reklāmām, bet neko darīt – savu viedokli nemainīšu. Veselai sievietei ikdienā ieliktnīši nav vajadzīgi. Mīts par svaiguma sajūtu, ko tie rada, ir un paliek mīts. Protams, visiem likumiem ir izņēmumi, un katrai sievietei kādreiz ir kādas īpašas situācijas, kad tie noder, bet ne katru dienu. Ja nu tiešām bez tiem nekādi nevar iztikt, jo izdalījumu ir pārāk daudz, labāk aizejietpie ārsta un sakārtojiet veselību. Bet par ietaupīto naudu nopērciet jaunas kurpes.

Higiēna ir svarīga sieviešu dzīves sastāvdaļa un stāsti par dažādajiem pH dažādās ķermeņa daļās kā reiz nav tikai reklāmas maldi – tā ir patiesība. Tādēļ ir svarīgi piedomāt, kādas ķermeņa daļas ar kādām ziepēm mēs mazgājam – lai īpašs ir ne tikai šampūns matiem, zobu pasta zobiem un dušas želeja ķermenim, bet arī speciālās ziepes intīmajai zonai. Īpaši svarīgi to zināt ir sievietēm, kam ginekoloģiskas problēmas rada sarežģījumus ikdienas dzīvē regulāri. Ja nu tomēr ir situācijas, kad speciālās ziepītes nav pa rokai, labāk rūpīgi apmazgāties ar tīru ūdeni.

Teiksiet, nekādas lirikas, tikai proza. Bet tieši tāda ir mūsu ikdiena. Par svētkiem citreiz.

 

autors: Dr. D.Baranovska.

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter